Záhradný domček z hliníku alebo plastu

Záhradný domček z hliníku alebo plastu

Záhradný domček z hliníku alebo plastu

Nákup záhradného domčeka vyrobeného z hliníku/plastu budete riešiť v prípade, kedy máte väčšiu záhradu, ktorej sa chcete venovať a potrebujete uskladniť náradie a materiál pre všetky záhradné aktivity. Tieto domčeky nie sú tak výzorom atraktívne, ako drevené záhradné domčeky, ktoré sú využívané pre trávenie voľného času, ale sú praktickejšie z hľadiska údržby, ktorá navyše vyžaduje oproti dreveným domčekom minimálne investície.

 Záhradný domček z hliníku alebo plastu

Zvoliť správnu veľkosť

Voľba veľkosti bude prvá vec, na ktorú sa musíte zamerať. Pokúste sa stanoviť si zoznam vecí, ktoré budete chcieť v záhradnom domčeku skladovať. U jednotlivých vecí je potreba počítať aj s priestorom pre manipuláciu. Nie všetky veci môžete skladať na seba. Určite je lepšie predimenzovať priestor, ktorý vaše súčasné náradie, kosačky a ďalšie vybavenie potrebujú. Počítajte s tým, že v budúcnosti pribudne ďalšie. Určite vám pomôže, keď si vytvoríte jednoduchý nákres, získate tak oveľa lepšiu predstavu.

 

Až budete mať konkrétnu predstavu o veľkosti, choďte na záhradu nájsť vhodné miesto, premeranie priestoru je nevyhnutné, rovnako vyberajte plochu, kde nebude problematický prístup. Plastové a hliníkové domčeky sú praktický bez údržby, ich inštalácia je jednoduchá a rýchla. Jedinou nevýhodou môže byť nízka váha, ktorá sa prejavuje v nižšej stabilite oproti dreveným domčekom. S nestabilitou si však poradíte ukotvením, ktoré nie je náročné.

 

Dajte hliníkovým a plastovým domčekom šancu, budete príjemne prekvapený vzhľadom, ktorého sú dnešní výrobcovia schopný docieliť.

Je potrebné stavebné povolenie?

 

Pokiaľ má vami vybraný záhradný domček výšku max. 5 m a zastavanú plochu max. 25 m2, stavba nevyžaduje stavebné povolenie, ani ohlásenie stavby. Výnimkou sú situácie, kedy chcete záhradný domček použiť na podnikateľskú činnosť, v takom prípade budete potrebovať územný súhlas. Ten je taktiež vyžadovaný, pokiaľ záhradný domček ovplyvní vsakovanie vody na viac než 50% stavebného pozemku.

Záhradný domček z hliníku alebo plastu